DZIESIĄTE   WYDANIE "BINGO"


 W tym wydaniu:

 Horoskop                             coś dla każdego

Uroczystości                    wycieczka

 ************* STRONA 2 ************

HOROSKOP

HOROSKOP-  Profesjonalny horoskop to taki, który precyzyjnie i jasno           opisuje zasady naszej indywidualnej gry z losem, daje pojęcie o atutach, jakimi dysponujemy, a także wskazuje na to, czego powinniśmy się nauczyć. Co w sobie rozwinąć, a czego unikać, aby stawać się mistrzami swojego rozdania

HOROSKOP ZODIAKALNY-Znaki zodiaku powstały z podziału rocznego obiegu Ziemi wokół Słońca na 12 równych odcinków czasowych. Pomimo, że symbolizują tylko energię kosmosu, literatura przedstawia je bardzo barwnie. Czytanie ich opisów ułatwia przyswojenie sytuacji symbolizujących poszczególne znaki.

HOROSKOP PARTNERSKI- Horoskop partnerski sporządza się w celu sprawdzenia „dopasowania” do siebie dwojga partnerów. Mogą to być małżonkowie, partnerzy w biznesie, przyjaciele, czy też rodzice-dziecko, przełożony-podwładny, nauczyciel-uczeń.

HOROSKOP URODZENIOWY- Horoskop indywidualny, jest horoskopem wyjściowym, od którego zaczyna się praca astrologa. Daje on informacje na temat charakteru, osobowości oraz wrodzonych predyspozycji właściciela horoskopu, które oddziaływają na jego całe życie.

HOROSKOP CODZIENNY- Horoskop codzienny ukazuje się każdego dnia. Możemy czytać go regularnie, ale nie musimy.

HOROSKOP TYGODNIOWY- Co tydzień otrzymujemy informacje o swoim znaku. Dowiadujemy się także, co czeka nas w przyszłym tygodniu.

HOROSKOP ROCZNY-Ten horoskop możemy czytać tylko raz na rok. Dowiadujemy się z niego co czeka nas w przyszłym roku i jakie mamy podejmować decyzje.

************  STRONA 3 ************

HOROSKOP CHIŃSKI-      1995 rok świni, 

1996 rok szczura

1997 rok bawoła

1998 rok tygrysa

1999 rok kota

2000 rok smoka

2001 rok węża

2007 rok świni 

 

HOROSKOP KWIATOWY - Zgodnie z datą urodzenia każdemu z nas przypisany jest jakiś rodzaj kwiatka

HOROSKOP DRZEWNY - Zgodnie z datą urodzenia przypisywany jest nam jakiś gatunek drzewa

HOROSKOP MAJÓW - Zgodnie z data urodzenia przypisywanie jest każdemu inny rodzaj kamienia szlachetnego

Przygotowała dla Was K.D.

               Nowy rok nie zawsze rozpoczynał się w grudniu, starożytni Rzymianie rozpoczynali go w marcu. 
Dopiero po kilku wiekach ten rytuał przeniesiono na grudzień. 31 grudnia o godzinie 24.00 rozpoczęliśmy
 nowy rok 2008. W ten dzień miliony fajerwerków poszło w górę. Wszyscy świętowali nadejście nowego roku.
 Ludzie, w ten czas składają sobie noworoczne życzenia i obciążają się postanowieniami, na nowy lepszy rok.
W tę noc, najhuczniejsze imprezy odbywały się we Wrocławiu, Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku.
Na tamtejszych scenach wystąpiło wiele polskich i zagranicznych gwiazd. Zapytaliśmy uczniów naszej szkoły,
jak spędzili ten ostatni dzień w roku. Większość z nich spędziła go w domu w gronie rodzinnym, inni zaś szaleli
 na prywatkach, lecz wszyscy dobrze się bawili.                                                                              
F.P.      
 ************ STRONA 4 ************

TKPZ po raz 225

15.12.2007

W sobotę 15 grudnia dobyła się wycieczka do Baranowa Sandomierskiego. Wyjechaliśmy o 8.30 w składzie Weronika C., Patrycja B., Dominika K., Pani Iwona W. i Pan Tadeusz P. W Baranowie  zwiedzaliśmy zamek. Przewodnik oprowadzał nas po tak zwanym „Małym Wawelu”. Na początku poszliśmy do Sali konferencyjnej, a później do pięknego pomieszczenia w którym były wspaniałe obrazy najpiękniejszych francuskich miast i nie tylko. W podziemiach zamku było muzeum siarki i 12  metrowa bardzo stara łódź wykonana z jednego pnia. Po zwiedzeniu zamku pojechaliśmy do Sandomierza. Tam zwiedzaliśmy muzeum w Domu Jana Długosza. Na koniec zwiedzania (z zabawnym przewodnikiem) wpisaliśmy się do księgi pamiątkowej i wracamy do domu. W samochodzie jak zwykle  wesoło. W domach byliśmy po godzinie 17.

    K.D.

TKPZ po raz 226
19.01.2008

Dnia 19 stycznia o godzinie 8:00 pan Tadeusz Pomorski oraz uczestnicy SUMUS-a wyruszyli w kierunku Gór Świętokrzyskich. Podczas podróży busem dziewczyny urozmaiciły sobie czas grając w kółko i krzyżyk na zaparowanych szybach. Przez cały czas padał deszcz. W Skarżysku-Kamiennej zwiedziliśmy muzeum Orła Białego. Bardzo stare mundury, zbroje, a także samoloty i inne maszyny używane na wojnie bardzo nas zainteresowały. Następnie „dużą” dorożką pojechaliśmy do Huty Szklanej, która znajduje się na górze Łysiec o wysokości 595m. Stamtąd przeszliśmy do Muzeum  Przyrodniczego i Klasztoru pobenedyktyńskiego. Wracając weszliśmy na gołoborze i busem pojechaliśmy do Kałkowa. Przestało padać, więc część grupy próbowała dostać się na Golgotę, lecz nie mogliśmy wejść. Później pojechaliśmy zwiedzić ruiny zamku w Iłży i ruszyliśmy w stronę Mac Donalda. Tam mogliśmy się posilić podwójnie, bo byliśmy testerami. Musieliśmy ocenić, która z 2 potraw jest lepsza. W drodze powrotnej chłopcy śpiewali nam piosenki. Około godziny 17 byliśmy już na placu szkolnym..

 C.W.

************ STRONA 5 ************

        Spaghetti

 Składniki:

Makaron do spaghetti, mięso mielone, 1 cebula, 1 ząbek czosnku, koncentrat pomidorowy, ser żółty, olej, przyprawy (sól, pieprz, według własnego uznania).

Jak przyrządzić?

Cebulę oraz czosnek obrać i pokroić. Mięso podsmażyć na niewielkiej ilości oleju, dodać cebulę i czosnek, lekko poddusić na patelni. Dodać przyprawy, koncentrat pomidorowy i odrobinę wody. Wszystko dusić pod przykryciem ok. 15 min. Ugotować makaron według przepisu na opakowaniu, odcedzić, wymieszać z sosem i posypać startym serem.

Smacznego!    C.W.

UWAGA!!!

{Gazeta nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju straty spowodowane  naszymi przepisami. Straty zdrowia też!!!}

 Dowcipy:

Przychodzi Jasiu do domu ze szkoły i krzyczy:
- Mamo, mamo dzisiaj zrobiłem dobry uczynek.
- No to mów.
- Koledzy podłożyli pineskę szpicem do góry na krześle nauczyciela. Już miał siadać kiedy ja odsunąłem krzesło...

 

Nasza nauczycielka mówi sama do siebie, czy wasza też?
- Nie, nasza myśli, że jej słuchamy!

 

- Od dziś będziemy liczyli na komputerach! - oznajmiła nauczycielka
- Wspaniale! Znakomicie!! - cieszą się uczniowie.
- No to kto mi powie, ile będzie pięć komputerów dodać dwadzieścia jeden komputerów?...

Zebrała dla Was K.D.

.

************ STRONA 6 ************

Kolorowanka  dla najmłodszych

************ STRONA 7 ************

krzyżówka
i ZIMA

Tegoroczna zima zaskoczyła wszystkich swoją łagodnością. Przygotowania do zimy, jakich dokonali na terenie Puszczy Kozienickiej  leśnicy, nie mają większego pożytku. Odnowione, specjalne zagrody w lesie oraz karmniki dla ptaków, nie są potrzebne zwierzętom, ponieważ  nie ma śniegu ani zbyt wysokich mrozów. Mogą same zadbać o pożywienie. Zastanawia mnie fakt, kiedy zwierzęta będą wybudzać się ze snu zimowego. Jeżeli zima będzie tak ciepła, wtedy nikt nie odczuje różnicy między nią, a wiosną – nawet zwierzęta. Nadzwyczajnie łagodna pora roku, która powinna być najsroższą, na pewno podoba się kierowcom, lecz bardzo zawiedzione są dzieci oraz dorośli, zwolennicy zimy, którzy mieli zamiar w ferie zimowe pojeździć sobie na nartach czy łyżwach. Dzieciaki już przez długi czas wyczekują białego puchu padającego z nieba, by móc wreszcie ulepić jak co roku bałwana. Zastanawiamy się, dlaczego „pani Zima” nas opuściła i zadajemy sobie pytanie:

Dlaczego tak się stało? Może to wina ludzkości?

F.P.  +  C.W.

  ************ STRONA 8 ************
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W naszej szkole co roku 21 lub 22 grudnia świętujemy Dzień Babci i Dziadka. Nauczyciele i starsi uczniowie od rana pilnie przygotowywali dekorację, a młodsze dzieci z oddziału 0 oraz klas 1-3 szykowały się do przedstawień 

Tegoroczna impreza była przygotowywana na sali gimnastycznej. Około godziny 11:45 zaproszeni goście zajmowali miejsca przy stołach. O godzinie 12:00 Pan Dyrektor powitał wszystkie Babcie i Dziadków.

Swoje występy rozpoczęli najmłodsi. Pociechy mówiły wierszyki i śpiewały piosenki, po czym wszyscy wręczały przygotowywane własnoręcznie upominki swoim Dziadkom.

************ STRONA 9 ************

Na samym końcu grupa SUMUS-a,  dzieci z 5 i 6 klas zaprezentowała przedstawienie pt. „Noc bajek”. Było to przedstawienie dotyczące problemu „starzenia” się bajek oraz ochrony środowiska leśnego. Następnie wszyscy „aktorzy” oraz Dziadkowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy przy muzyce oraz na poczęstunek, który przygotowały mamy.

 C.W.

************ STRONA 10 ************

BRUM BRUM 

czyli coś dla chłopców

Jaguar XK

Fani Jaguara poszukujący samochodu sportowego nabyć mogą auto z serii XK. Ten nawiązujący do produkowanego w latach sześćdziesiątych Jaguara E Type model dostępny jest zarówno jako piękne coupe, jak i elegancki kabriolet z płóciennym dachem. Jak przystało na angielskiego producenta we wnętrzu panują oczywiście bardzo komfortowe warunki, a pod maską pracują potężne silniki o sporej mocy. Zaprezentowana we Frankfurcie w 2006 roku najnowsza generacja ma podwozie wykonane z aluminium, co wyraźnie poprawia dynamikę jazdy i jest wyposażona w pierwszy na świecie system ochrony przechodniów przed zderzeniem z maską samochodu: PDBS (pedestrian deployable bonnet system).

Silnik, z którym aktualnie możemy się spotkać w limuzynach XJ, obniży cenę coupe. W XJ oferuje moc maksymalną 190 kW (258 KM) przy 6250 obr./min i moment obrotowy 335 Nm przy 4200 obr./min.

Jednostka przeznaczona na rynki Starego Kontynentu powinna pozwalać na przyśpieszenie od 0 do 100 km/h w 7,6 s. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wyniesie według danych producenta 11,3 l/100 km. Standardowym 6-biegowym automatem można sterować manetkami pod kierownicą.

Cena najtańszego Jaguara XK powinna się obniżyć o ok. 10 tys. euro. Firma na razie nie opublikowała oficjalnych cenników, ale już teraz potencjalni nabywcy mogą składać swoje zamówienia.

Model XK wraz z nowym rokiem modelowym zrezygnował z archaicznej anteny prętowej i otrzymał nową, ukrytą w tylnym spojlerze. Wewnątrz pojawiły się nowe aluminiowe i drewniane panele wykończenia oraz chromowane pierścienie wskaźników na desce rozdzielczej.

 M.K
************ STRONA 11 ************

HAPPY GIRL

Vanessa Hudgens urodziła się w Salinas (Kalifornia), jednak jej rodzina przeprowadziła się do Los Angeles z powodu rozwijania się jej kariery. Vanessa ma młodszą siostrę Stellę, która także jest aktorką. Ma 2 żółwie i psa. Jako dziecko marzyła, by zostać pediatrą. Jest fanką Natalie Wood i Celine Dion. Talent u Vanessy zauważali jej rodzice. Jak sama mówi: "Ciągle urządzałam pokazy dla moich rodziców, przebierając się i śpiewając różne piosenki...". W wieku 7 lat posłali ją do szkoły o profilu aktorskim. W wieku 8 lat zaczęła grać w teatrze, z którym od 9 roku życia wyjeżdżała na przedstawienia. Gdy miała 12 lat wyprowadziła się od rodziców, ponieważ nie mogli z nią podróżować, gdyż jej młodsza - Stella źle je znosiła. Mieszkała z opiekunką w miejscowościach, gdzie występowali. Od 7 klasy szkoły podstawowej (obecnie 1 gimnazjum) przestała chodzić do szkoły ze względu na karierę. Od tamtego czasu bierze domowe nauczanie. Jej kariera rozwijała się szybko. Zaczęło się na rolach epizodycznych, a potem nadeszła większa rola Noel w Thirteen. Następnie zagrała Gabriellę Montez w High School Musical, co uczyniło ją sławną. Po tym sukcesie ponownie wcieliła się w rolę Gabrielli w sequelu. 17 sierpnia premierę na amerykańskim Disney Channel oglądało 17.2 miliona widzów, co ustanowiło nowy rekord w historii amerykańskiej telewizji kablowej. Wkrótce po premierze w telewizji filmu High School Musical, piosenki wykonywane w duecie z Zacem Efronem trafiły na amerykańskie listy przebojów. Singiel "Breaking free" pobił rekord awansu w notowaniach, awansując z miejsca 86 na 4 w ciągu dwóch tygodni. Podobnie było z When there was me and you, jednak ta piosenka była wykonywana przez samą Vanessę i jej najwyższa lokata to 10 miejsce. W 2006r.wydała swój debiutancki album - V. Okazał się jej wielkim sukcesem, gdyż w pierwszym tygodniu sprzedano 70 tys. egzemplarzy. Nagrała 2 teledyski do singli: Come Back to Me i Say Ok. Jej piosenka Let's Dance została użyta do promocji amerykańskiego Tańca z gwiazdami (Dancing with the stars). Te trzy piosenki wykonywała również podczas High School Musical: The Concert, gdzie oprócz swoich utworów śpiewała ścieżkę dźwiękową z filmu. Obecnie przygotowuje drugi album - Not So Glamorous (2008).

 

Jeśli chcesz przeczytać o innej gwieździe powiadom nas o tym, a być może w następnym wydaniu artykuł o niej \o nim znajdzie się właśnie tu!                    M.K.

************ STRONA 12 ************

na stronie komiks

Redakcja „BINGO”: 

Kociołek Dominika , Cytryńska Weronika, Molenda Katarzyna, Fałek Patrycja, Hinc Aleksandra

styczeń  2008