JEDENASTE   WYDANIE "BINGO"


 W tym wydaniu:

 CHOINKA              coś dla każdego

SUMUS                    mini siatka

 ************* STRONA 2 ************

Wywiad z p.Andrzejem Lucjanem Górskim

Andrzej Lucjan Górski pędzel czy pióro?

Z zawodu murarz w sercu artysta i ekspresjonista! Jego narzędzia pracy to pióro, pędzel i dłuto! Dowiedzmy się jak doszło do złączenia tych artystycznych dziedzin!

 
,,BINGO"- Od jakiego czasu pan zajmuje się malarstwem, pisaniem wierszy i rzeźbieniem?

,,A.L.G."- Od bardzo dawna z dłuższymi przerwami.

''BINGO"- W jakim miejscu lub miejscach można oglądać pana dzieła?

''A.L.G."- W prywatnych domach.

,,BINGO"- Kiedy ujawnił się pana talent?

,,A.L.G."- Dawno, ale nie jest to tylko talent, ale zarówno zainteresowanie.

,,BINGO"- Czy pana obrazy cieszą się zainteresowaniem kupujących?

,,A.L.G."- Uważam, że tak i to dosyć często.

,,BINGO"- Czy pana obrazy czymś się charakteryzują?

,,A.L.G."- Temat wybieram z upodobaniem chwili. W zależności od nastroju podejmuję tematykę.

,,BINGO"- Głównie jakie obrazy pan maluje?

,,A.L.G."- Portrety i widoczki.

,,BINGO"- Czy posługuje się pan pseudonimem artystycznym?

,,A.L.G."- Tak.

,,BINGO"- Jakim?

,,A.L.G."- Wiktor.

,,BINGO"- Dziękuję za wywiad.

Rozmawiała dla Was M.K.

 A jeśli ktoś z naszych czytelników marzy o własnym portrecie lub innym obrazie, to prosimy o konsultacje z M.K.

************  STRONA 3 ************

Podsumowanie SUMUSA
1 marca pan dyrektor, pan Pomorski oraz trzy uczennice publicznej szkoły w Brzeźnicy 
reprezentowali szkołę w Pionkach.  Odbyło się tam podsumowanie akcji SUMUS.
Nie tylko nasza szkoła brała w nim udział. Była szkoła z Wólki Tyrzyńskiej i wiele innych szkół.
Każda szkoła miała reprezentujące ją stoisko. Nasze to  trzy tablice, na których były
rozwieszone prace, które wykonywaliśmy na dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych
a także stolik.  Stworzyliśmy śpiewnik turystyczny oraz wiele innych prac.
Wszyscy z zainteresowaniem oglądali nasze stoisko. Następnie odbyła się część artystyczna.
Dziewięć szkół wystawiło ciekawe i interesujące przedstawienia. Potem odbył się poczęstunek.
Po nim udaliśmy się do domu.
F.P.
 ************ STRONA 4 ************

NA SPORTOWO

MINI siatkówka chłopców

1.03.2008

1 marca, jak co roku w szkole podstawowej nr 3 w Kozienicach, odbyły się zawody w minisiatkówce  chłopców. Zjawiły się 4 drużyny: PSP w Janikowie, PSP nr 1 w Kozienicach, PSP nr 3 w Kozienicach oraz PSP w Brzeźnicy. Po ciężkich  zmaganiach nasi chłopcy wywalczyli zaszczytne trzecie miejsce.

     C.W.

MINI siatkówka dziewcząt 

 2.02.2008
2 lutego odbyły się  zawody dziewcząt w piłkę siatkową. Były tylko cztery drużyny: PSP nr. 1 w Kozienicach, PSP nr. 3 w Kozienicach, PSP w Janikowie i reprezentacja z naszej szkoły. Mimo tak małej liczby drużyn biorących udział w zawodach naszym reprezentantkom nie udało się „załapać” do strefy medalowej – czyli, czwarte miejsce zostało dla nas. Chociaż zajęłyśmy ostatnie miejsce do domów wracałyśmy zadowolone.

 

 K.D

************ STRONA 5 ************

        Mazurek miodownik

 Składniki:

20 dag gorzkiej czekolady, 20 dag masła, 20 dag miodu (żaden sztuczny!), 20 dag posiekanych, ulubionych orzechów,  15 dag rodzynek, wafle suche.

Jak przyrządzić?

Miód, masło i czekoladę rozpuszczamy razem w garnku, dodajemy wszystkie bakalie, lekko studzimy i przekładamy tą masą dwa wafle, które dociskamy deską, następnego dnia palce lizać, można na zewnątrz udekorować wg uznania. Powinny wyjść dwa mazurki o wymiarze 30 x 30 cm.

Smacznego!    C.W.

UWAGA!!!

{Gazeta nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju straty spowodowane  naszymi przepisami. Straty zdrowia też!!!}

 

Dowcipy:

Jasio wrócił do Zakopanego po kilkuletnim pobycie w USA. Gdy odpoczął, ojciec mówi:

- A tera, Jasiu, wynieś łobornik.
- What?
- Łot krów i świń.

 

 

- Dziś wypracowanie napisał za ciebie ojciec – powiada nauczycielka – Widzę to po zmianie stylu. No i co masz na swoje usprawiedliwienie?

- A co miałem robić kiedy mama wyjechała do sanatorium?

 

 

- Co o tobie pisze pani wychowawczyni! To okropne!. Powinieneś brać przykład z ojca.
- Przecież tata siedzi w ciupie

- Ale właśnie mają go wypuścić za wzorowe sprawowanie.

Zebrała dla Was M.K.

************ STRONA 6 ************

Kolorowanka  dla najmłodszych

************ STRONA 7 ************

krzyżówka

  ************ STRONA 8 ************
Uroczystości szkolne
WALENTYNKI 14 luty

Walentynki – święto zakochanych, obchodzone 14 lutego. Nazwa „walentynki” pochodzi od imienia św. Walentego, patrona zakochanych.

Tego dnia ludzie wysyłają do ukochanych "walentynki" - wiersz albo wyznanie miłosne. Niekiedy obdarzają się upominkami. W szczególności wiersze wysyłają mężczyźni do kobiet. Niestety w tym roku święto walentynek wypadło podczas szkolnych ferii zimowych i nie było dyskoteki z tej okazji.

K.D.

   DZIEŃ KOBIET  8 marca

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. W naszej szkole to wyjątkowe święto uczciliśmy 10 marca. Z tej okazji odbył się koncert muzyczny, w którym wystąpili także nasi uczniowie m.in. Patryk-jako Janosik oraz Magda- jako Maryna.  Pan Marcin Jóźwiak oprowadził nas po trzech przystankach tradycyjnej polskiej muzyki grając na różnych instrumentach. Grał różne melodie m.in. Poloneza M.K.Ogińskiego. Każdy się bawił. Na koniec występu uczniowie odtańczyli taniec zbójnicki. Po występie uczniowie rozeszli się do swoich klas. Chłopcy wręczyli nauczycielkom kwiaty, a koleżankom z klasy drobne prezenty. H.A.
************ STRONA 9 ************

CHOINKA 2008

W sobotę 2 lutego odbyło się coroczne party, czyli choinka! Tegoroczna odbyła się wyjątkowo na korytarzu i...była wyjątkowa! Zespół OMIKS wspaniale się spisał, bo rozkręcił nawet najbardziej sztywną część "widowni:". Oficjalnie choinka zaczęła się o godzinie 16:00. Powolutku party się rozkręcało i nie wiem jak inni, ale reporterzy gazetki BINGO uznali, że była to świetna zabawa. Niestety koniec się zbliżał. Te kilka godzin przy tak dobrej muzyce minęły w mgnieniu oka. Na koniec trzy dziewczyny przy składaniu sprzętu ładnie posprzątały: Kasia M., Weronika C. i Patrycja S. (nie będziemy ujawniać nazwisk). Podsumowując, było bardzo dobrze i mamy nadzieję, że za rok będzie jeszcze lepiej;) Ale zaraz! Lepiej już nie mogło być!!

M.K.

************ STRONA 10 ************

BRUM BRUM 

czyli coś dla chłopców

Lamborghini Diablo Millennium Roadster

Firma Lamborghini podobnie jak wiele innych korporacji uczciła nastanie milenijnego roku 2000. Na styczniowym salonie w Detroit oprócz rewolucyjnego Diablo 6.0 zaprezentowano również Diablo Millennium Roadster. Na pierwszy rzut oka pojazd nie różnił się niczym od Roadstera MY 1999. Z technicznego punktu oba pojazdy były identyczne. Oba mają to samo podwozie, 530 konny silnik i napęd na wszystkie koła przenoszony za pomocą wiskotycznego sprzęgła. Kształt nadwozia obu pojazdów jest również identyczny. Zdejmowany dach można było zamocować na pokrywie silnika. Na czym wiec polegają różnice ??? Otóż Diablo Millennium Roadster, a dokładniej duża większość jego egzemplarzy zostało pokryte unikalnym srebrnym lakierem o nazwie Titanium Metallic. Lakier ten nie był stosowany nigdy wcześniej i najprawdopodobniej nie pokryje już żadnego innego pojazdu. Ponadto tylny spojler Millennium Roadstera wykonano z niemalowanych włókien węglowych. Najwięcej zmian zaszło wewnątrz. Nie zmienił się kształt deski rozdzielczej, lecz całe wnętrze wykończono dwukolorową skórą szytą białą nicią. Ponadto ta piękna kombinacja pokrywała wszystkie elementy wnętrza oprócz podłogi i podsufitki. Ostatnie kilka sztuk Millennium Roadstera pomalowano również unikalną żółta farbą. Pozbawiono je karbonowego spojlera, lecz wnętrze nie zmieniło się w stosunku do srebrnej wersji. Wyprodukowano limitowaną serię 40 sztuk - 30 pozostało w Europie a 10 wylądowało za oceanem. Reasumując Diablo Millennium Roadster to po prostu ciekawy chwyt marketingowy.

 
M.K.
************ STRONA 11 ************

HAPPY GIRL

Żółte światło na wiosnę W twojej wiosennej garderobie powinien być akcent intensywnej żółci. Żółty pasek, bransoletki lub tunika to dobry wybór. Jednak każdy inny element stroju w tym kolorze będzie potrzebny. Przenieśmy się do „galerii bransoletek”, gdzie obowiązującego stylu nie ma. Tym razem przesada jest wskazana. Zamiast jednej bransoletki wkładamy kilka. Jedyna regułą jest zasada poprawności  - zachowaj jednolity styl ozdób.

Siostra szalika – kto to taki?
Arafka – bawełniana chusta z arabskim rodowodem. Praktyczna, dekoracyjna i niezwykle modna. Modnym wzorem jest kratka. I ostatni przystanek po butikach – krótka lekcja ozdóbek. Mała, ale widoczna. Błyśnie tu, trochę tam i ... na pewno zwróci wzrok. To oczywiście broszka! Najlepiej w kształcie zwierzątka  i połyskująca cyrkoniami. Wiec podsumujmy! Na wiosnę żółte dodatki, bransoletki, arafka, broszka są wskazane! Powodzenia na zakupach!
    

 
Jeśli chcesz przeczytać o innej sferze dziewczęcego zainteresowania,  powiadom nas o tym, a być może w następnym wydaniu artykuł o  tym znajdzie się właśnie tu!
                    M.K.

************ STRONA 12 ************

na stronie komiks

Redakcja „BINGO”: 

Kociołek Dominika , Cytryńska Weronika, Molenda Katarzyna, Fałek Patrycja, Hinc Aleksandra

marzec 2008