DWUNASTE   WYDANIE "BINGO"


 W tym wydaniu:

 WYWIAD              coś dla każdego

Aktualności              powitanie WIOSNY

 ************* STRONA 2 ************

Wywiad z juniorem KKS Kozienice

,,BINGO"- Dlaczego postanowiłeś trenować właśnie siatkówkę?

,,junior" - To zdarzyło się całkiem przypadkiem. Pan Pytlakowski zaproponował mi, abym wybrał się na trening siatki, ponieważ już wtedy interesowałem się tym i byłem wysoki jak na swój wiek (miałem 13 lat).  Już po pierwszych zajęciach spodobało mi się i tak już zostałem.

''BINGO"-  Od ilu lat już trenujesz?

''junior"-  Trenuję od trzech lat. Zacząłem chodzić na treningi, kiedy byłem w Vl klasie.

,,BINGO"- Jakie są twoje największe osiągnięcia?

,,junior” - Nie mam indywidualnych osiągnięć lecz jako drużyna zdobyliśmy 1 miejsce już drugi rok z rzędu w Warce oraz zajęliśmy 3 miejsce na turnieju w Lublinie.

,,BINGO"-  Jakie są twoje zainteresowania poza siatkówką?

,,junior"-  Trenuję również sztuki walki, karate. Szkoła, treningi, inne obowiązki. Czasem brak czasu na inne rzeczy.

,,BINGO" - Serdecznie dziękuję za wywiad

 

Rozmawiała dla Was C.W

************ STRONA 3 ************

        Sałatka wiosenna

 Składniki:

- pęczek rzodkiewek,  kilka pomidorów,  ogórek zielony,  sałata (ilość - wg upodobania),  2 jajka ugotowane na twardo,  szczypiorek,  sól,  pieprz,  kwaśna śmietana.

 Jak przyrządzić?

Rzodkiewki pokroić na plasterki, pomidory w grubą kostkę ogórki i jajka również, sałatę poszarpać i dodać do reszty wymieszać ze śmietaną, dodać szczypiorek, posolić, popieprzyć.

Smacznego!    C.W.

UWAGA!!!

{Gazeta nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju straty spowodowane  naszymi przepisami. Straty zdrowia też!!!}

Dowcipy:

- Zabraniam ci używania brzydkich słów - strofuje ojciec syna.
- Ależ tato, tych słów używał Mikołaj Rej!
- No więc już więcej się z nim nie baw!

 
 

Na wycieczce szkolnej w lesie Jasio pokazując palcem
na czarne jagody i pyta nauczyciela:

- Co to jest proszę pana?

- Czarne jagody Jasiu.

- A dlaczego one sa czerwone?

- Bo są jeszcze zielone!

 

 - Mamusiu, dzieci w szkole mówią, że dużo jem.
- Nie, nie Jasiu. Nie przejmuj się to nie prawda, tylko zjedz zupkę bo mi wanna potrzebna

Zebrała dla Was K.D..
************ STRONA 4 ************

Kolorowanka  dla najmłodszych

************ STRONA 5 ************

krzyżówka

************ STRONA 6 ************

2.04.2008

2 kwietnia obchodziliśmy trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji w wielu miastach odprawiono msze w intencji szybkiej beatyfikacji papieża. Kulminacja uroczystości nastąpiła o 21.37 - godzinie śmierci papieża. W Warszawie zapalono pamiątkowy znicz, w Częstochowie wierni zgromadzili się na Jasnej Górze, wadowiczanie modlili się przed domem rodzinnym Karola Wojtyły, a krakowianie pod oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3. Wierni czuwali również w Rzymie na Placu św. Piotra. W wielu miastach Polski zaplanowano modlitwy, koncerty i konferencje na temat pontyfikatu Jana Pawła II.

K.D.

4.04.2008

4 kwietnia odbył się rajd wiosenny w okolice Żytkowic. Brało w nim udział 28 uczniów oraz 3 opiekunów z naszej szkoły. W sumie na rajd wyruszyło 169 osób. W Żytkowicach pod pomnikiem legionistów pan Maciejeski  jako główny organizator wygłosił krótką przemowę. Później nauczyciel historii PG2 pan Kocyk powiedział kilka słów o historii pomnika. Wyruszyliśmy na trasę. Szliśmy przez Krasną Dąbrowę i Królewskie Źródło. Na miejscu odbył się konkurs krajoznawczy. Startowała w nim Patrycja Fałek, która zajęła 2 miejsce. Po konkursie przyjechały autobusy, które rozwiozły uczniów do szkół.

F.P.

 5.04.2008

W sobotę 5 kwietnia 2008 roku odbyły się zawody lekkoatletyczne, a konkretnie czwórbój dziewcząt. Niestety startowałyśmy w niepełnym składzie. Nasi konkurenci to: P.S.P. Janików, P.S.P. Kozienice nr 1. oraz nr 3. Warunki pogodowe były dosyć dobre, lecz wiał lekki wiaterek. Naszą szkołę reprezentowały: Kasia M., Weronika C., Patrycja F. i Aneta K. Mimo niepełnego składu udało nam się zająć trzecie miejsce z czterech możliwych. Za pierwsze trzy miejsca dostawało się medale, my również dostałyśmy. Zabrakło nam tylko 4 pkt. do drugiego miejsca. Rok temu niewiele brakowało do pierwszego miejsca. No cóż…miejmy nadzieję, że za rok będzie lepiej;)

M.K.

************ STRONA 7 ************

HAPPY GIRL

Ashley Tisdale

to jedna z niewielu amerykańskich gwiazd młodego pokolenia, która na swoją popularność zarobiła ciężką pracą, a nie skandalami. Ashley Tisdale urodziła się 2 lipca 1985 roku w West Deal w stanie New Jersey, w USA. Jest aktorką, piosenkarką i modelką. Grała głównie w produkcjach telewizyjnych Disneya. Popularność przyniosła jej rola Sharpay Evans w ,,High School Musical”. Nagrała płytę ,,Headstrong”, która ukazała się w lutym tego roku. Rola w High School Musical przyniosła jej dużą popularność wśród młodych osób, które pragną naśladować jej styl. Ashley od długich, ciężkich sukien woli krótkie i lekkie nowoczesne sukienki kończące się nad kolanem. Z taką figurą może sobie pozwolić na marszczenia na sukni i złoty, połyskujący materiał. Dziewczynom o krępej budowie takiego stroju nie polecam. Ashley ma ciepłą karnacje, więc pasują jej wszelkie odcienie brązu, biel i złoto. Spodnie rurki i tuniki królują w tym sezonie i w garderobie Ashley Tisdale. Ją i Vanesse Hudgens, oprócz udziału w High School Musical łączy jeszcze bardzo dobre wyczucie stylu i dziewczęca uroda. Moim zdaniem, każda z was powinna mieć choć nutę własnego stylu w waszej garderobie;)  

Jeśli chcesz przeczytać o innej sferze dziewczęcego zainteresowania,  powiadom nas o tym, a być może w następnym wydaniu artykuł o  tym znajdzie się właśnie tu!                    M.K.

~~KONKURS~~

Ashley ma na swoim koncie operacje plastyczną. Co zoperowała sobie Ashley??? Nagroda za pierwszą prawidłową odpowiedź..

Odpowiedzi oddawać do redaktor naczelnej Dominiki K.
************ STRONA 8 ************

na stronie komiks

Redakcja „BINGO”: 

Kociołek Dominika , Cytryńska Weronika, Molenda Katarzyna, Fałek Patrycja, Hinc Aleksandra

kwiecień 2008