Czternaste   WYDANIE "BINGO"

 W tym wydaniu:

 Mazury                              wywiad

Pielgrzymka                   coś dla każdego

 ************* STRONA 2 ************

Wywiad z p.Pawłem Wydrychem  - muzykiem

,,BINGO"- Czy podoba się panu w naszej szkole? 

,,P.W."-   Podoba się.

,,BINGO"- Od kiedy interesuje się pan muzyką?

,,P.W."- Od piątego roku życia..

,,BINGO"- Na jakich instrumentach potrafi pan grać?

,,P.W."- Potrafię grać na: fortepianie, gitarze, organach, cymbałkach i flecie.

 ,,BINGO"- Czym zajmuje się pan poza pracą w naszej szkole?

 ,,P.W."- Jestem organistą.

 ,,BINGO" - Jakie jest pana hobby?

 ,,P.W." - Moim hobby jest: elektronika, turystyka, jazda na rowerze, góry, przyroda, zabytki, opieka nad dzieckiem..

 BINGO"- Dziękuję za wywiad.

Rozmawiały dla Was F.P. i K.A.

************  STRONA 3 ************

Nasi ulubieńcy - pies york

Te małe psiaki uwielbiają dokazywać!

Są mniejsze od niejednego kota, ale z myszami radzą sobie równie dobrze!  

Pierwsze Yorki wyhodowano po to, by polowały na gryzonie. Jadły niewiele,

więc często mieszkały u biednych ludzi. dopiero w 20 wieku stały się psiakami

kanapowymi. Wtedy też nauczyły się kochać dzieci, a także pilnować obejścia!

Yorki są bowiem jak zabawki, ważą tylko 3 kilo!

Choć ich mało, to wszędzie ich pełno!

Charakter tych sympatycznych psiaków jest bardzo skomplikowany.

Gdy w pobliżu znajduje się właściciel, warczą i szczekają na każdego obcego.

pozbawione opieki, szybko zwiewają w bezpieczne miejsce. Nie lubią deszczu,

ani mrozu, mimo to chętnie wychodzą na spacery. Siedzieć w domu nienawidzą,

bo szybko się tym nudzą, wolą kopać doły, ścigać się z motylkami i polować

(bezskutecznie) na ptaszki!

Te psiaki chcą się bawić!

Jeśli śnisz o futrzaku, który nie da ci spokoju, będzie się domagał pieszczot 

i bez przerwy zaczepiał to...Trafiłeś pod właściwy adres. Yorki uwielbiają zabawę.

 Rzucają się na każdego napotkanego psa, a potem uciekają przed nim w ramiona

 swojej pani. Bywają tez uparte i niechętnie rezygnują ze swoich pomysłów.

Cóż, to psy z charakterem!

Ponieważ yorki są porośnięte włosami, a nie sierścią,

trzeba je często strzyc!!!

K.A.      

 

 ************ STRONA 4 ************

Na stronie zdjęcia z sadzenia krzewów w naszej szkole 25.09.2008 

zdjęcia w aktualnościach

************ STRONA 5 ************

Pielgrzymka

    Dnia 4.10.2008 roku, o godzinie 9.00, wyruszyliśmy na pielgrzymkę pieszą do Wysokiego Koła na której towarzyszył nam...pies! Przez jakiś czas naszej wędrówki pogoda była niezła, dopiero później, niestety zaczął strasznie padać deszcz. Dobrze, że większość nas wzięła coś od deszczu... padało tak przez resztę naszej pielgrzymki. Ale czas umilały nam pieśni, śpiewane z całą grupą, mieliśmy dwa postoje, na których można było sobie odpocząć i coś przekąsić. O około godzinie 14.20 doszliśmy do Kościoła w Wysokim Kole, w którym została odprawiona msza. Po mszy każdy kto chciał, mógł się napić gorącej herbaty. Później w Kościele oglądaliśmy wzruszający film o życiu Jana Pawła 2. Potem przyjechały po wszystkich autobusy i wszyscy wrócili do swoich domów.

K.A.

     ************ STRONA 6 ************

232 rajd TKPZ udział w rajdzie PTTK Kozienice

  Szlakami pisarzy - Michał Kajka

11-13.09.08


Czwartek

O godzinie 7.30 wyruszyliśmy spod szkoły w Brzeźnicy na Mazury. Po drodze zabraliśmy grupę z PSP Janików,  z PSP z Woli Chodkowskiej oraz grupę "Protektorów". Podsumowując było wszystkich 45 osób. Na trasie wstąpiliśmy do miejscowości Szczytno, tam oglądaliśmy pomnik Michała Kajki i muzeum mazurskie. Zwiedziliśmy ruiny zamku.  Potem wchodziliśmy na wieżę widokową, gdzie akurat zadzwoniły dzwony. Potem poszliśmy coś zjeść. Przejazd do Okartowa. Poszliśmy na spacer. Tam widzieliśmy jezioro Śniardwy. Potem wróciliśmy do szkoły, w której mieliśmy spać. Tam odbyło się ognisko, które my przegapiliśmy grając w piłkę nożną. Około godziny 21:00 mieliśmy kolację, a po niej poszliśmy na salę gimnastyczną przygotować się do snu.

Piątek

Po zjedzeniu śniadania wyruszyliśmy do Orzysza. Tam oglądaliśmy pomnik Michała Kajki. W miejscowości Czarnej wysiedliśmy i ruszyliśmy w trasę. Podążaliśmy w kierunku Ogródka, tam zwiedzaliśmy muzeum Michała Kajki. Później pojechaliśmy do Ełku, gdzie nocowaliśmy. O 18.00 poszliśmy na spacer po miejscowości Ełk. Wieczorny spacer brzegiem jeziora Ełckiego. Oglądaliśmy tam ruiny zamku i jedliśmy pizzę. Około godziny 21.00 wróciliśmy do bursy. Potem przygotowaliśmy się do spania.

cd.na 7 str.

************ STRONA 7 ************

Sobota

O 7:00 wszyscy byliśmy już na nogach. O godzinie 9:00 opuściliśmy budynek szkoły i pojechaliśmy do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tam podziwialiśmy piękne widoki z wieży widokowej. Później w kasie Parku obserwowaliśmy  wypchane zwierzęta. Następnie udaliśmy się ścieżkę dydaktyczną i ruszyliśmy  w trasę. Po drodze widzieliśmy piękne krajobrazy. Na parkingu mieliśmy mały przystanek. Potem wróciliśmy do autokaru i pojechaliśmy do miejscowości Tykocin, gdzie zwiedziliśmy synagogę. Ruszyliśmy   w drogę powrotną. W autobusie odbyły się dwa konkursy: krajoznawczy i piosenki turystycznej. W konkursie krajoznawczym zwyciężyła Patrycja Amerek, a najpiękniejszą piosenkę turystyczną zaśpiewała grupa z Brzeźnicy.

zdjęcia w aktualnościach 

F.P i K.A.

  ************ STRONA 8 ************


Kolorowanka  
dla najmłodszych


************
STRONA 9 ************

Krzyżówka  sportowa


************
STRONA 10 ************

1  września

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2008/2009. Uczniowie zgromadzili się w kościele, aby nowy rok szkolny rozpocząć duchowo. Po mszy uczniowie przyszli do szkoły. Zadzwonił pierwszy dzwonek.

Wszyscy zebrali  się na korytarzu szkolnym. Przemawiał pan dyrektor. Powitał nauczycieli, rodziców a szczególnie dzieci.  Po zebraniu uczniowie rozeszli się do klas razem ze swoimi wychowawcami. Zapoznali się z nowym planem lekcji.. i poczuli się starsi.  Wszyscy rozeszli się do domów, aby przygotować książki na następny dzień.

KS30 września 

Dzień Chłopaka - święto obchodzone 30 września. Z tym, że świętują go raczej młodzi mężczyźni. Dziewczęta wręczają im wówczas drobne prezenty. U nas w szkole, niektórzy wręczali sobie prezenty, a niektórzy postanowili obchodzić razem "Dzień chłopaka" i "Dzień dziewczyny" 8 marca.

H.A.

 

************ STRONA 11 ************

        Babeczki brownie 

Składniki:

1 tabliczka (100 g) gorzkiej czekolady, 100 g masła (pół kostki) + 2 łyżki, 2/3 szklanki cukru, 50 g mąki, 3 jaja

Jak przyrządzić?

Nad garnkiem z gotującą się na małym ogniu wodą rozpuścić w misce masło z pokruszoną czekoladą, dokładnie rozmieszać. Jedno jajo i dwa żółtka ubić mikserem z cukrem. Do masy jajecznej wmiksować przestudzoną czekoladę i mąkę. Pergaminowe foremki, najlepiej małe po czekoladkach, posmarować rozpuszczonym masłem za pomocą pędzelka. Dwa białka ubić na pianę i delikatnie dodać do masy. Masą napełnić foremki. Wstawić do piekarnika rozgrzanego do 200°C, piec 10 minut (malutkie) lub 15 minut (wielkości kruchych babeczek). Wyjąć, zostawić w papierkach, posmarować na wierzchu masą czekoladową ganache.

Smacznego!    A.P.

UWAGA!!!

{Gazeta nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju straty spowodowane  naszymi przepisami. Straty zdrowia też!!!}

 

Nauczyciel wzywa Jasia do odpowiedzi i pyta:

-  Ile jest dwa razy dwa?

-  Cztery-odpowiada chłopiec  bez zastanowienia.

Wtedy nauczyciel rzuca się na niego, łapie za ramiona

i potrząsając pyta:

-  Gadaj, kim jesteś i co zrobiłeś  z Jasiem?!

................................................................................................................................

W przedziale w pociągu siedzą naprzeciwko siebie mama z synkiem Jasiem i jakiś facet. Jasio wykonuje te same ruchy, co facet.

Ten po pewnym czasie nie wytrzymuje i mówi do matki dziecka:

-  Czy noże pani coś powiedzieć synkowi, aby mnie nie przedrzeźniał?

-  Jasiu, nie zachowuj się jak głupek!

Zebrała dla Was K.S..

 

************ STRONA 12 ************


Czwartki   lekkoatletyczne

24. 09  - odbył się trzeci Czwartek lekkoatletyczny w tym roku szkolnym. 

Na Czwartkach uczniowie sprawdzają swoje siły w sporcie.Chłopcy mogą biec na 60m., 300m. lub 1000m. I jeszcze muszą wybrać skok w dal lub piłeczkę palantową. Dziewczyny mają do wyboru: bieg na 60m., 300m. lub 600m. I tak, jak chłopcy, skok w dal lub piłeczkę palantową.  Każdy z uczniów ma szanse, aby zakwalifikować się i pojechać na Finał Czwartków do Warszawy w danej dyscyplinie.Akurat na tym czwartku, trenował na stadionie w Kozienicach znany z paraolimpiady Marcin Awiżeń (23 lata). Wywalczył on na olimpiadzie w Pekinie złoto na 800m. Jest rekordzistą świata. Wykorzystaliśmy jego obecność i zrobiliśmy sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

K.S.

zdjęcia w aktualnościach

************ STRONA 13 ************

233 rajd TKPZ

 27 września odbył się rajd w okolice Garbatki. Zbiórka koło  kościoła i wyruszyliśmy, o 8:10 – 28 młodych turystów i 3 opiekunów. Podążaliśmy zielonym szlakiem. Po drodze spotykaliśmy grzybki, mrowiska. Podziwialiśmy piękne krajobrazy. W Garbatce byliśmy nad zalewem, koło którego jest  plac zabaw. Odbył się tam konkurs skoków, kto najdalej skoczy z mola. Z czwartej klasy wygrał Kamil Kaczkowski, z piątej Karol Wałęka, a z szóstej Marcin Śmietanka. Nad zalewem przyłączył się do nas pies „Vizir” (który doszedł z nami, aż do Brzeźnicy). Następnie ruszamy w stronę Molend. Tam na postoju odbyły się 2 konkursy: biegi i rzut  butelką. W biegach zwyciężyli:  Kamil Kaczkowski, Ola Hinc i Maciek Woźniczka. W rzucie butelką wygrali Kamil Kaczkowski, Patryk Woźniak i Maciek Woźniczka. Około godziny 16:00 byliśmy w domach.

P.S.  „Vizir”  był widziany w niedzielę pod kościołem !

F.P.  i  K.S.

zdjęcia  w aktualnościach


********** STRONA 14 ************

Brum-brum coś dla chłopców

Skuter Yamaha

Model zaprezentowany w 2005 roku. Skuter klasy średniej o sportowym charakterze nawiązujący stylistycznie do flagowego Tmaxa. Jednocylindrowy silnik 250 ccm daje moc ponad 20 KM. Duże koła 15 i 14 cali ułatwiają prowadzenia, a mocne hamulce zapewniają bezpieczeństwo. Jest to dobre połączenie komfortu i funkcjonalności znanej z 250-tek yamahy wraz ze sportowym charakterem skutera. Duży schowek pod fotelem pozwala na schowanie nawet dwóch kasków integralnych. Duży zbiornik i prędkość maksymalna powyżej 120 km/h pozwala na używanie tego skutera do turystyki.

Dane techniczne:
Silnik:jednocylindrowy, czterosuwowy, chłodzony cieczą,

Pojemność:250 ccm  Moc: 20,1 KM  Masa: 164 kg  Koła: przód-15 cali,  tył -  14 cali

Hamulce: tarczowe   Zbiornik: 12,5 l    Wysokość siedzenia:785 mm
Wymiary: dług.-2210, szer.-770, wys.-1380 [mm]   Osiągi: 125 km/h

                                                                         K.S.

************ STRONA 15 ************

HAPPY GIRLS coś dla dziewczyn

Miley Cyrus urodziła się w Nashville w Tennessee. Jest córką piosenkarza country Billy'ego Raya Cyrusa i Leticii "Tish" Cyrus (z domu Finley) oraz wnuczką Rona Cyrusa. Ma dwoje starszego przyrodniego i dwoje rodzonego rodzeństwa. Mieszka w Los Angeles i na 500-akrowej farmie w Nashville. Jest amerykańską aktorka i piosenkarką. Znana głównie z roli Miley Stewart w serialu Hannah Montana. Cyrus stała się sensacją po premierze serialu Hannah Montana w marcu 2006. Po sukcesie w serialu, w październiku 2006 została wydana ścieżka dźwiękowa zawierająca osiem utworów z serialu w wykonaniu Miley Cyrus. W grudniu 2007 znalazła się na 17 miejscu 20 najlepiej zarabiających osób poniżej 25 roku życia według miesięcznika Forbes z dorobkiem 3,5 mln dolarów. Od grudnia 2007 pracuje nad filmem Hannah Montana: The Movie, który ma się ukazać 1 maja 2009.Solową karierę muzyczną rozpoczęła wydając album Hannah Montana 2: Meet Miley Cyrus 23 czerwca 2007. Jej drugi album zatytułowany Breakout wydany 22 lipca 2008 jest pierwszym albumem, który nie wiąże się z serialem Hannah Montana. Obydwa albumy znalazły się na pierwszym miejscu listy Billboard 2007.

Jeśli chcesz przeczytać o innej sferze dziewczęcego zainteresowania,  powiadom nas o tym, a być może w następnym wydaniu artykuł o  tym znajdzie się właśnie tu!                    A.P.

************ STRONA 16 ************

na stronie komiks

Redakcja „BINGO”: 

Amerek Patrycja , Fałek Patrycja, Hinc Aleksandra, Kaczkowska Sylwia, Kalinka Aneta

październik  2008