ÓSME   WYDANIE "BINGO"


 W tym wydaniu:

 o sporcie                              wywiad

Uroczystości                    wycieczka

 ************* STRONA 2 ************

Wywiad z p.Agnieszką Lichańską - instruktorką tańca

„Bingo’’- Gdzie pani obecnie pracuje?

„A.L.’’- Pracuję w Kozienicach w Ogródku Jordanowskim oraz w gimnazjum nr 2..

 Bingo’’- Kiedy pani zaczęła tańczyć?

„A.L.’’- Już w szkole podstawowej zaczęłam interesować się tańcem..

 "Bingo’’- Chodziła pani w dzieciństwie na jakieś kursy lub zajęcia taneczne?

A.L.’’- Tak, mieliśmy nawet swój mały klub, który nazywał się „ Megawatki”. Tańczyliśmy tam jednak taniec towarzyski: krakowiak, polonez itp.

 „Bingo’’- Jakie są jeszcze pani inne zainteresowania?

„A.L.’’- Bardzo lubię taniec młodzieżowy, sportowy i dlatego wiele rzeczy łączy się właśnie z  nim np. moje zainteresowanie do muzyki, ale także prowadzenie lekcji aerobiku. Bardzo interesuję się również turystyką.

 „Bingo’’- Co pani osiągnęła do tej pory w swojej karierze? Dostała pani jakieś nagrody?

„A.L.’’- Indywidualnie nie zdobywałam zbyt wiele nagród, lecz prowadząc zajęcia taneczne w grupach jeździliśmy na różne pokazy i konkursy. Zdobyliśmy w ten sposób pięć wyróżnień, jedno 1 miejsce na music-dance oraz drugie miejsce na zlocie pomponiarskim..

 „Bingo’’- Dziękuje za wywiad.

 Wywiad dla Was przeprowadziła C.W

************  STRONA 3 ************

Rajd  TKPZ  NR 222

W dniach z 25-26 października odbył się rajd w Góry Świętokrzyskie. Brała w nim udział klasa piąta i kilku gimnazjalistów z klubu TKPZ oraz wielu innych turystów z różnych szkół. Nocleg miał miejsce w  Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Mąchocicach  Scholasteria.   Na noclegu odbył się konkurs krajoznawczy, wśród wyróżnionych byli uczniowie z naszej szkoły: trzecie miejsce w konkursie zajął Paweł Warmiak, piąte Sylwia Kaczkowska  i siódme Patrycja Fałek. W drugi dzień zawędrowaliśmy do Bodzentyna. W drodze powrotnej zajechaliśmy do McDonald’s. W Kozienicach byliśmy około godziny 18.00.

F.P.

Wycieczka grupy SUMUS-a do Radomia i Szydłowca (TKPZ 223)

16 listopada odbyła się szkolna wycieczka SUMUS-a do Radomia i Szydłowca. 
Uczestniczyło w niej 34 uczniów oraz  trzech  opiekunów, pani Marzena Popis, pani Bożena Guzek
oraz pan Tadeusz Pomorski.  Po dotarciu do Szydłowca zwiedziliśmy Muzeum Instrumentów Ludowych,
które znajdowało się w średniowiecznym zamku. Tam uczniów najbardziej zaciekawiły  nazwy zabytkowych
przedmiotów, ponieważ niektóre z nich były niespotykane i zabawne takie jak: żygacze, pierdziele czy suki.
Następnie pojechaliśmy do Muzeum Wsi Radomskiej. Oglądaliśmy tam stare chaty, powozownię, wiatrak,
 a także poszliśmy na lekcje pt. „Od ziarenka do bochenka”. Tam uczyliśmy się, jak powstaje mąka i pieczywo.
Na sam koniec odwiedziliśmy karczmę, gdzie zostaliśmy ugoszczeni gorącą herbatką i świeżymi drożdżówkami.
Wszyscy zadowoleni z wycieczki około godziny 16.00 byli już w domach.
C.W.+K.D.
 ************ STRONA 4 ************

NA SPORTOWO

27.10.2007

27.10 odbyły się zawody chłopców w halowej piłce nożnej. Było aż 9 drużyn. W tym: PSP nr. 1, PSP nr. 3, Kociołki, Nowa Wieś, Janików, Ryczywół, Stanisławice, Piotrkowice, Brzeźnica. Byli oni podzieleni na trzy grupy. Nasi byli z Piotrkowicami i Stanisławicami. Pierwszy mecz  chłopaki zagrali ze Stanisławicami. Wynik taki sobie - 2:1 dla przeciwników. Następny mecz wygrany z Piotrkowicami 2:0. I dzięki tej wygranej nasi chłopcy dostali się do finału. Tam grali z Nową Wsią i zremisowali 1:1. A potem grali z PSP nr. 3. Niestety przegrali 3:0. Ale jednocześnie tylko 3:0, więc w ogólnej klasyfikacji zajęli bardzo dobre drugie miejsce

GRATULUJEMY        K.D.

27.10.2007

27 października miałyśmy zagrać w Mini Piłkę Ręczną dziewcząt i to w rozgrywce powiatowej. Zaczęłyśmy robić rozgrzewkę, kiedy się już zmęczyłyśmy zerknęłyśmy na zegarki. Inne drużyny powinny już być. Po dłuższym czasie niestety , ale nikt nie przyjechał. Może mamy tak silną reprezentację i stwierdzili, że i tak przegrają? I walkowerem przeszłyśmy dalej.

 M.K.


10.11.2007
10.11 w naszej szkole odbyły się powiatowe zawody chłopców w mini piłce ręcznej. Oprócz naszej drużyny, przyjechała  tylko jedna drużyna z Głowaczowa. Nasi chłopcy w meczu z Głowaczowem niestety przegrali.  Wynik 6:21. Tym sposobem nasza szkoła zajęła zaszczytne drugie miejsce w powiecie. Gratulujemy

K.D.

************ STRONA 5 ************

        Tym razem czekolada

Składniki:

100g ciemnej czekolady,  3 łyżeczki kawy rozpuszczalnej,  łyżka cukru,  pół łyżeczki cynamonu, szczypta gałki muszkatołowej, szczypta soli, 100ml wody, 3/4l mleka.

Jak przyrządzić?

W teflonowym garnku roztopić czekoladę, dodać wszystkie składniki, z wyjątkiem mleka. Gotować, mieszając przez 2-3 minuty. Powoli dolewać mleko, cały czas mieszając. Kiedy napój będzie gorący, wyłączyć gaz i ubić trzepaczką (tak, żeby powstała pianka).

                                                                                 Smacznego!    C.W.

UWAGA!!!

{Gazeta nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wszelkiego rodzaju straty spowodowane  naszymi przepisami. Straty zdrowia też!!!}

 

Dowcipy:

 

 - Czy kolor na tym pulowerze nie zblaknie?- niepokoi się klient.

- Ależ skąd!- żachnął się sprzedawca.

- Leży na wystawie już drugi rok i, proszę, wygląda jak nowy!

 

Do handlarki sprzedającej drób podchodzi otyła klientka,

ujmuje kurę, obmacuje ją, waży w dłoni i wreszcie pyta:

- Czym pani karmiła tę kurę?

- A dlaczego to panią interesuje?

- Bo też chciałabym tak schudnąć jak ona!

 

Na Targowej w Warszawie handlarz oferuje przechodniom

młode psiaki.

- Ile za tego szczeniaka?

- Trzy tysiące!

- Ejże! Może połowę?

- Psa sprzedaję wyłącznie w całości!

 

Zebrała dla Was M.K.

************ STRONA 6 ************

Kolorowanka  dla najmłodszych

************ STRONA 7 ************

krzyżówka

  ************ STRONA 8 ************
Uroczystości szkolne

26.10.07 odbyło się ślubowanie I klasy. Dzieci, jak co roku przygotowały przedstawienie, w którym były piosenki i wierszyki. Wychowawczynią pierwszoklasistów  jest pani Asia Smolarczyk. Dla pierwszaków to było wielkie wydarzenie, w końcu w tym dniu zostali uczniami tej szkoły. Otrzymali upominki od drugoklasistów, a później czekał na nich poczęstunek.

M.K

 
1.11.07 W Dzień Wszystkich Świętych udaliśmy się „na groby”. Były one ozdobione wieńcami i posprzątane. Poszliśmy się pomodlić i zapalić znicze, aby uczcić pamięć naszych zmarłych. Część z nas ten dzień spędziła w gronie rodzinnym.

 

H.A. i M.K

 

9.11.07 odbyła się w naszej szkole  uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania Niepodleglości Klasa piąta przybliżyła nam dzień 11 listopada.

 Akademia przypomniała nam o wydarzeniach, które miały wtedy miejsce, a szczególnie o jednym z nich. O tym, że Polska- nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

M.K
************ STRONA 9 ************

HOROSKOP

STRZELEC

Każdy Strzelec urodził się po to, aby udowodnić światu, że można przejść przez życie jako osoba wolna, niezależna i niczym nieograniczona. Dlatego też przeciętny Strzelec wszystkie nakazy i zakazy będzie traktował jako pozbawienie wolności, czy nawet przymusowe więzienie. Na ogół osoby spod tego znaku są bardzo lubiane. Ludzie cenią je za szerokie horyzonty i dążenie do prawdy i wiedzy. Dlatego też duży odsetek spośród Strzelców zostaje wykładowcami, nauczycielami i politykami. Inni szukają swojego miejsca w takich profesjach jak aktorstwo, maklerstwo czy nawet kapłaństwo.

BARAN

Nadchodzące tygodnie będą czasem rozkwitu Twojego związku. Zapanuje bowiem sielanka, której otoczenie będzie Ci zazdrościć. Wykorzystaj ten czas na to, by przyznać się swojej sympatii do kilku grzeszków, które może masz na sumieniu... A jeśli nie - ciesz się tym fajnym czasem!

LEW

Oj, będzie nerwowo. Relacja Ty - rodzice mocno się zaostrzy i będziesz przez pewien czas na cenzurowanym. Nie wiesz dlaczego? A czy przypadkiem nie narozrabiałeś/łaś trochę? Na szczęście szybko uda Ci się spłacić ten zmarnowany kredyt zaufania. Niech to będzie nauczka na zaś.

BYK

Jeżeli liczysz na to, że spędzisz czas w domowym zaciszu poświęcając go na swoje małe przyjemności, to raczej nic z tego nie wyjdzie. Co chwila będą wpadać znajomi i wyciągać Cię na jakąś imprezę. Czasem warto umieć odmówić, by na przykład nie zawalić czekającej Cię następnego dnia klasówki...

BLIŹNIĘTA

Najwięcej czasu pochłonie Ci poszukiwanie prezentów dla najbliższych. Jednak w bieganinie po sklepach odnajdziesz wiele radości i satysfakcji, a upominki, które znajdziesz, innym mogą przynieść radość. Zaś drugą ważną rzeczą, którą się zajmiesz będzie generalne sprzątanie w domu.

RAK

Przez przedświąteczną gonitwę dojdzie do sporu z Twoją sympatią. Nie dąsaj się jednak długo, nawet, gdybyś to Ty miał/miała rację. Tym bardziej, że na ogół wszelkie sprzeczki wynikają z drobnostek. Szkoda czasu i energii. A poza tym idą najfajniejsze Święta, no...

PANNA

Jakoś nie układa Ci się w życiu? W szkole piłują, Ty się nie możesz skupić, rodzice się czepiają, brat dokucza, a sympatia nie pamięta? Czasem tak bywa, że się kumulują problemy, ale po każdej burzy przychodzi słońce. Ale kiedy grzmi, trzeba wziąć się w garść i przetrzymać. Dasz radę!

WAGA

Czujesz, że w pośpiechu pogubiłeś/łaś gdzieś cenne znajomości, a i te obecne nieco kuleją? I pewnie źle Ci z tym? Może warto w tym milutkim czasie podreperować te nadwątlone relacje. I przypomnieć sobie słowa piosenki Dżemu: "Żyj z całych sił

i uśmiechaj się do ludzi, bo nie jesteś sam/sama...". Nie jesteś...

SKORPION

Cierpisz, bo przez grudniowe wydatki schudł Ci portfel? Zmień nastawienie i się nie martw. Po pierwsze, dawanie prezentów to niesamowita frajda, a po drugie - na pewno nie zostaniesz jedyną osobą, która nie zostanie obdarowana! I tak naprawdę wszystko się zwróci, jeśli Ci tak bardzo na tym zależy...

KOZIOROŻEC

Grudzień to taki fajny miesiąc, gdzie można trochę zapomnieć o szkole i trudach z nią związanych. Pamiętaj jednak, że w styczniu trzeba będzie te luzy jakoś nadrobić. Dlatego, jeśli teraz masz trochę wolnego czasu, czytaj lektury. Choćby dla samej przyjemności... Zwróci Ci się to przed końcem semestru!

WODNIK

Gęsto się wokół Ciebie zrobiło, prawda? Każdy chce z Tobą pogadać, spotkać. I tak się składa, że to głównie płeć przeciwna... A Ty nie możesz się zdecydować, czy oni wszyscy mają być Twoimi znajomymi, czy masz wybrać spośród nich swoją sympatię. A wybrać będzie trzeba...

RYBY

Przed Tobą rewelacyjny okres! Wszystko będzie Ci wychodziło, a każda sfera życia będzie pozbawiona zgrzytów! Wykorzystaj to! Szkoda zmarnować tak dobrą passę. W szkole łap piątki, wyławiaj nowe świetne znajomości, zgarniaj kaskę (podwyżka kieszonkowego!) i otwórz serce, bo ktoś czeka...

K.D.

************ STRONA 10 ************

BRUM BRUM 

czyli coś dla chłopców

Nowy Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan zadebiutował oficjalnie na tegorocznej IAA we Frankfurcie. 
Ten samochód skierowany jest do młodych i aktywnych odbiorców.
Nadwozie z długością 4,43 m, szerokością 1,81 m i wysokością ok. 1,61 m.
Wnętrze jest jak najbardziej volkswagenowskie w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Standartowym  napędem dla Tiguanów jest sześciobiegowa skrzynia ręczna.
Opcjonalnie dla 140-konnej wersji 2.0 TDI oraz 170- i 200-konnych silników benzynowych
przewidziano automatyczne skrzynie sześciobiegowe z opcją selekcji przełożeń.
Na pierwszym biegu możemy się poruszać z prędkością 6,7 km\h przy prędkości obrotowej
silnika 1000 obr.\min. Specjalnie dla Tiguana przygotowano nowe rozwiązanie
elektromechanicznego wspomaganie układu kierowniczego oraz wzmocnioną listwową
przekładnię kierowniczą. Tiguan posiada całkowicie niezależne zawieszenie wszystkich kół. 
Podsumowując Volkswagen stworzył zaawansowany i uniwersalny pojazd.
M.K
************ STRONA 11 ************

HAPPY GIRL

Angielska Róża

- to określenie m.i.n. Emmy Watson i Keiry Knightley. Róże warto mieć nie tylko w ogrodzie. W starożytnej Grecji róża była symbolem Afrodyty- bogini miłości. Kąpiel z dodatkiem różanych produktów odpręży i zrelaksuje. W balsamach i kremach znajduje się witamina C oraz hydrokwasy o działaniu oczyszczającym i tonizującym. Kilogram różanej esencji jest bardzo drogi - kosztuje 3,5 tys. dolarów. Współcześnie róża stanowi składową wielu perfum, głównie tych z grupy zapachów kwiatowych.

Proponujemy J:

 Dezodorant w sprayu Natural&Pure (Fa,8zł)

 Różana mgiełka do ciała Rose Water Mist (Oriflame, 34zł)

 Dezodorant perfumowany Very Special Perfume (Gosh, 9,90zł)

 Krem różany Rose Beauty Cream (Dax, 12,50zł)

 Kremowy olejek do kąpieli Róża&Jedwab (Bielenda, 13,60zł)

 M.K.

************ STRONA 12 ************

na stronie komiks

Redakcja „BINGO”: 

Kociołek Dominika , Cytryńska Weronika, Molenda Katarzyna, Fałek Patrycja, Hinc Aleksandra

listopad 2007