Adres: PSP Brzeźnica  Brzeźnica 9 Kozienice 26-900  tel: fax:(48) 624-71-22
  lokalizacja GPS N 51st33'24''  E 021st 37'25"    pspbrzeznica@o2.pl  
MENU:
AKTUALNOŚCI INFO dla RODZICÓW OFERTA SZKOLNA NASZE MEDIA ARCHIWUM od 2002
o szkole

     
11.11.2022r.  NIEPODLEGŁOŚĆ

Narodowe Święto Niepodległości w PSP w Brzeźnicy

 
  „Kiedy myślę Ojczyzna, szukam drogi biegnącej w każdym z nas” to hasło, które znakomicie oddaje formę jaką przybrały obchody Święta Niepodległości, w których brali udział uczniowie naszej szkoły.

Odzyskanie przez Polskę niepodległości stało się inspiracją do wspólnego świętowania oraz zaznaczenia, jak istotną rolę w kształtowaniu tożsamości narodowej odgrywają wartości tak ważne w życiu Polaków: wolność, poszanowanie godności i praw człowieka oraz solidarność. Wszyscy uczniowie byli świadkami wydarzeń sportowych na stadionie w Kozienicach, na którym ubrani w barwy narodowe miłośnicy biegania, pokonali sztafetę 11 km po uprzednim wciągnięciu na maszt flagi narodowej i odśpiewaniu hymnu. Nasi uczniowie mogli posłuchać ciekawej  historycznej prelekcji pana Krzysztofa Zająca  na temat Kozienic i zasług legionistów, którzy walczyli na naszym terenie za niepodległą Polskę. Dzieci z naszej szkoły były pod Pomnikiem Niepodległości oraz na cmentarzu w Kozienicach, gdzie zapaliły znicz na grobach poległych legionistów

W czwartkowe przedpołudnie o godzinie 11.11 nasza szkoła przyłączyła się do  akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Wszyscy uczniowie i nauczyciele po odśpiewaniu ”Mazurka Dąbrowskiego” wysłuchali informacji, o drodze Polaków do niepodległości, którą przedstawiła Emilia Milcuszek z klasy VIII, a skłoniły zebranych do refleksji nad hasłem ” Ojczyzna, to wielki, zbiorowy obowiązek”.

Kontynuując obchody Narodowego Święta Niepodległości w piątek 11.11. 2022r. delegacja naszej szkoły pod opieką pani Aliny Lenarcik-Jurek wzięła udział w uroczystościach zorganizowanych przez Gminę Kozienice i Starostwo Powiatowe w Kozienicach. Pod Pomnikiem Niepodległości gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia uczniowie złożyli wiązankę kwiatów."

 fotorelacja :
Joanna Smolarczyk

Małgorzata Witkowska-Wit


          

        
        
      
       
 
   
fragment hymnu odśpiewanego w szkole
fragment hymnu.mp4
  

                
powrót na stronę główną

  historia
  kadra
  absolwenci
  osiągnięcia
dokumenty szkolne
  dokumenty
  publikacje
  wykaz podręczników
co w szkole
  BABOLA kabaret
  BINGO gazetka
  TKPZ klub turystyczny
  REKRUTACJA
  gdzie jesteśmy
przydatne linki:
  MEN
  strona o Kozienicach
  Kozienickie OKO
  Gmina Kozienice
  Kronika Kozienicka
  Ogród Jordanowski
  Dom Kultury
  akty prawne